Regulamin


 

Regulamin zakupów
 

1.

Sklep internetowy www.sklep.elkar-serwis.pl prowadzony jest przez ELKAR Karina Adamczyk z siedzibą przy ul. Bawełnianej 12A, 97-400 BEŁCHATÓW, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej: 11837. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 769-144-94-78, REGON: 592235888.
 

2.

Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.sklep.elkar-serwis.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, chyba, że w opisie jest inaczej oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
 

3.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.sklep.elkar-serwis.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Na każdy sprzedany towar wystawiamy faktury VAT. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.
 

4.

Serwis www.sklep.elkar-serwis.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie bez uprzedzenia. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.
 

5.

Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie formularza zamówienia znajdującego się na stronie serwisu www.sklep.elkar-serwis.pl . Poprawnie złożone zamówienie definiuje następujące kwestie:
- dane adresowe i kontaktowe zamawiającego, odbiorcy i płatnika;
- co najmniej jedną pozycję określonego produktu wraz z ceną;
- koszty transportu;
- sposób płatności.
Poprawnie złożone zamówienie potwierdzane jest za pomocą wiadomości e-mail wysyłanej na adres klienta.
 

6.

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. W niektórych przypadkach istnieje możliwość odbioru osobistego towarów w siedzibie firmy ELKAR Karina Adamczyk.
Zamówienia realizowane są w terminie do 14 dni roboczych od momenty weryfikacji. W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.
 

7.

Możliwe są następujące formy płatności:

 • Za pobraniem - płatność dokonywana gotówką kurierowi przy odbiorze towaru lub w kasie punktu odbioru osobistego.

 • Przelewem - paczka jest pakowana i wysyłana po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Niestety nie możemy dokonać wysyłki na podstawie przesłanego potwierdzenia przelewu. Wpływy są sprawdzane dwukrotnie w ciągu dnia. Dane do płatności przelewem:

  Elkar Karina Adamczyk
  ul. Bawełniana 12A
  97-400 Bełchatów

  Numer konta dla wpłat w walucie PLN:
  Bank PKO BP
  64 1020 3958 0000 9102 0078 2474
   

   

 • Raty - za pośrednictwem firmy Żagiel S.A. Płatność ratalna jest możliwa dla zamówień o wartości powyżej 300 zł. - szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Zakupy na raty.

 • Płatność w systemie PayU - po złożeniu zamówienia w sklepie, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę PayU. Jeśli posiadasz już konto PayU wystarczy się zalogować by móc dokonać płatności. Bezpiecznej autoryzacji dokonuje firma PayU, a żadne dane dotyczące stanu konta czy karty płatniczej nie są przekazywane do sklepu.

 • Przelewem terminowym - po podpisaniu umowy współpracy.

8.

Kupujący jest obciążony kosztami dostawy (na terenie Polski):

SPOSÓB DOSTAWY FORMA PŁATNOŚCI KOSZT DOSTAWY

Odbiór osobisty*

gotówka

0zł

Firma spedycyjna**

przedpłata

do 31,5 kg - 20zł
od 32 kg do 50 kg - 50zł
od 100 kg do 300 kg - 130zł (paleta)

Firma spedycyjna**

pobranie

do 31,5 kg - 25zł
od 32 kg do 100 kg - 70zł
od 100 kg do 300 kg - 140zł (paleta)

Paczkomaty 24/7***

przedpłata

do 10 kg - 14

Paczkomaty 24/7****

przedpłata

do 20 kg - 16zł

* - odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszym ustaleniu z pracownikiem firmy;
** - wymiar gabarytowy nie może przekroczyć  80*50*50cm lub 120*40*40 (długość*szerokość*wysokość);

*** Paczka gabaryt B - wymiar gabarytowy nie może przekroczyć  19*38*64cm (długość*szerokość*wysokość);
*** Paczka gabaryt C - wymiar gabarytowy nie może przekroczyć  41*38*64cm (długość*szerokość*wysokość);

 
Kurierzy mają obowiązek dostarczyć przesyłkę do lokalu odbiorcy wyłącznie gdy waga paczki nie przekracza 30 kg . W przypadku produktów o większej wadze bądź dużych gabarytach paczka może zostać dostarczona tylko pod drzwi budynku w adresie dostawy.

Dodatkowe opłaty:
Dodatkowe opłaty zależne są od wybranej formy płatności.

FORMA PŁATNOŚCI WYSOKOŚĆ OPŁATY
Raty 25zł (wysyłka umowy do klienta)
Przelewy 24 3% wartości zamówienia

 

9.

Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie na stronach sklepu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów.
Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm firmowych lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy kradzieży przesyłki w transporcie.
 

10.

Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm firmowych lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej z pracownikiem firmy ELKAR Karina Adamczyk. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia lub okradzenia przesyłki w transporcie.
 

11.

Zgodnie z obowiązującym prawem art.27 Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumentów Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, moze w terminie 14dni odstąpić od niej bez podania przyczyny oraz bez ponosenia kosztów z wyjątekiem określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35. Formularz odstąpienia od umowy oraz wymienione zapisy ustawy znajdą Państwo >tutaj<.
 

12.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.sklep.elkar-serwis.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
 

13.

Zespół sklepu www.sklep.elkar-serwis.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

14.

W celu wysłania drogą elektroniczną ankiet badających satysfakcję klientów z dokonanych zakupów w sklepie w ramach programu „Zaufane Opinie” wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych, w tym adresu e-mail oraz informacji o dokonanym zakupie w sklepie [www.bosch.elkar-serwis.pl], spółce Ceneo Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 182 oraz ich przetwarzanie przez Ceneo.

15.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.sklep.elkar-serwis.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.